Dureri chiar si dupa 2 luni...

Oase si articulatii

Postata de marinaion34 cu 9 ani in urma.

In luna februarie am suferit un accident la ski, si am fost diagnosticat in Austria cu ruptura de menisc. Nu m-am operat acolo pentru ca nu aveam asigurare si op este foarte scumpa. Am venit acasa si am fost la dr Andrei Ioan Bogdan care a fost foarte corect cu mine si mi-a spus ca daca operatia nu a fost facuta in primele 3 zile, acum trebuie asteptate 6 saptamani ca sa isi revina genunchiul la normal, si mi-a indicat fizio-kinetoterapie. Fac ata la Sanador dar inca ma mai doare la flexie maxima in spartele genunchiului. Se apropie ziua operatiei si sunt un pic ingrijorat de aceste dureri. De ce mai apar oare dupa 2 luni aceste dureri?

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Daca sunteti pregatit pentru operatie, inseamna ca persista leziunea de menisc ce necesita operatie...
Leziunea de menisc poate provoca o durere precum cea descrisa.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna seara!
In postarea de pe un site medical similar ne relatati ca tocmai ati fost operat (operata) de monturi.
Pana la urma, ati fost operat (operata) pentru leziune de menisc sau pentru monturi (hallux valgus)??
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior