dureri ale mainilor

Oase si articulatii

Postata de carmen andreea2 cu 12 ani in urma.

Buna seara..In ultimele 2 saptamani in fiecare noapte ma trezesc cu mari dureri ale mainilor de la cot in jos..Am senzatia ca imi amortesc..Va rog mult daca puteti sa ma sfatuiti ce ar trebui sa fac si care sunt cauzele acesor dureri..

Va multumesc anticipat..

Andreea Hutanu- [email protected]

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Cel mai probabil este vorba de o durere de tip neuropat explicata prin senzatia de amorteala resimtita mai mult noaptea. Este indicat sa consultati medicul reumatolog . Confirmarea leziunilor nervoase ( responsabile de natura durerilor) poate fi confirmata prin electromiografie.

Mare Angela

acum 11 ani

Ma dor mainiile n grozitor ,acum si noaptea si amortesc ,n general mana stanga ,degetele nu mai stiu ce sa fac ,de la cot n jos explodeaza.eu muncesc n germania nu mai rezist.ajutatima.

finu dana din iasi

acum 10 ani

va rog frumos sa imi spuneti ce tratament sa fac ca ma dor minile in viecare noapte ma trezesc cu dureri si nu pot sa mai dorm ca ma dor foarte tare de la cot in jos cu toate dejetele

finu dana din iasi

acum 10 ani

va rog frumos sa imi spuneti ce tratament sa fac ca ma dor minile in viecare noapte ma trezesc cu dureri si nu pot sa mai dorm ca ma dor foarte tare de la cot in jos cu toate dejetele