Durerea de calcâie?

Oase si articulatii

Postata de Marina Valentina cu 4 ani in urma.

Buna ziua ,de ceva timp ma dor foarte rau calcaiele iar intre degete mi se fac basici si mi se taie pielea ,lucrez intrun mediu umed mai tot timpul uda la picioare si in bocanci de protectie 8 ore doar in picioare,daca stau 10 minute jos abia stau pe picioare de durere.dimineata dupa orele de somn este un chin ,daca nu mă tin de ceva pic din picioare .Am 36 ani 1,68h si 90 kg.am doi copiii mici si imi e greu sa plec din localitate,in Prahova la ce dr as putea sa ajung?Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna ziua,
Picioarele D-voastra se prabusesc pur si simplu, sub actiunea celor 30 kg in exces si a efortului fabulos pe care-l faceti.
Nu aveti de ales: pana renuntati la 30 kg trebuie sa reduceti spre zero statul in picioare si mers pe jos.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior