durere si incapacitate de a indoi incheietura de mult timp?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11562058457 cu 4 ani in urma.

m am lovit la fotbal la incheietura mainii stangi acum o luna , am fost la spital si mi s a zis dupa o radiografie ca am o entorsa si sa tin o fasa elastica o saptamana. dupa o luna de tinut fasa nu mai pot sa indoi mana si nu pot sa tin nimic in ea. de vreo 2 saptamani a inceput sa si trosneasca destul de tare. mi am dat timp de 3 saptamani cu diclofenat si am tinut 2 saptamani si o orteza.

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna ziua,
Cred ca s-ar impune o re-evaluare clinica (si, eventual, radiologica).
Poate fi un diagnostic mai grav decat cel stabilit initial (de ex, fractura de scafoid).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior