durere si amorteala la picioare

Oase si articulatii

Postata de MarcuBianca cu 10 ani in urma.

Imi simt talpile picioarelor tot timpul amortite si simt o durere persistenta si am dificultati la mersul pe jos ce poate fi?este din cauza circulatiei sangelui?multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am reusit sa inteleg tocmai elementele necesare: sex, varsta, greutate/inaltime, status ocupational si sportiv, antecedente traumatice, vasculare, neurochirurgicale, reumatologic-inflamatorii, metabolice etc.
Cel mai frecvent este vorba despre neuropatie diabetica, dar exista alte sute de cauze posibile.
Astept detelii relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior