Durere puternica

Oase si articulatii

Postata de sebastian17alexandra cu 9 ani in urma.

Bună ziua. Am o problema. Am fost răcită puternic. Adică tuseam și nu ma mai puteam opri. Și într-o zi am simțit o durere puternica în partea dreapta sub sân. Când caut sursa durerii o simt undeva pe o coasta. Se poate fisura o coasta de la tuse? Ma doare când respir când tușesc când ma mișc. Mulțumesc.

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 9 ani

Nu se pot fisura coastele de la tuse, cel mai probabil te doare un muschi.Daca e asa, atunci va trece de la sine, poti da cu niste crema/gel antiinflamator.Daca nu trece atunci mergi la medic.

sebastian17alexandra

acum 9 ani

ma doare deja de o saptamana. Nu sunt in tara si nu am cum sa merg la medic inca. Dar multumesc, o sa incerc cu crema.

FreeStyle11

acum 9 ani

Exista medici si acolo, daca nu-ti trece, desi ma indoiesc, poti merge la un control.