Durere picior stang

Oase si articulatii

Postata de pavelemanoil cu 9 ani in urma.

Buna ziua ! De doua saptamani am durere de piciorul stang. Nu ma doare ziua, ci noaptea sau la anumite miscari. Am crezut ca e vorba de o hernie de disc, dar nu am dureri de spatece. Durerea incepe de la nivelul soldului(incheietura) pana la genuchi. Am un deget amortit la picior. Daca stau intr-o pozitir relaxata, intinsa si presez pe incheietura, doarr oribil.Am incercat tot felul de creme, dar fara rezultat.

Raspunsuri (4)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Este vorba, evident, de un sindrom compresiv lombar (hernie de disc, stenoza canalului vertebral etc).
Cremele nu va ajuta cu nimic.
Trebuie doar sa va adresati unui neurochirurg, in vederea unei examinari clinice.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Pavel Emanoil

acum 9 ani

exista posibilitatea sa nu fie nevoie de operatie?

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Desigur.
Tratamentul este fie chirurgical, fie se bazeaza pe kineto-terapie (gimnastica medicala specializata).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Pavel Emanoil

acum 9 ani

Multumesc frumos pentru sfaturi !!!