durere partea dreapta

Oase si articulatii

Postata de andreeaNede cu 11 ani in urma.

buna seara.in ultiumul timp,cam de 2 luni a inceput o durere in partea dreapta spate sub clavicula,am tratat-o ca o durere intercostala,apoi mi-a trecut si a recidivat mai tarziu dupa o saptamana,incepand mai apoi sa ma trezesc cu mana dreapta,in special degetele umflate.pana fac rost de bani sa ajung la doctor,poate ma puteti ajuta.specific am 22 de ani.va multumesc.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Descrierea dumneavoastra nu este foarte sugestiva; probabil este vorba de a afectiune musculo-scheletala pentru care puteti sa luati un antiinflamator ( de ex celebrex). paracetamol si sa aplicati local un unguent cu antiinflamator.
In cazul persistentei sau accentuarii simptomatologiei este bine sa consultati un medic reumatolog ( sau internist).