Durere oase

Oase si articulatii

Postata de Mariuca9812 cu 7 ani in urma.

Buna ziua, am 17 si ma dor foarte rau oasele picioarelor. Am problema asta de cand eram mica, dar am pus-o pe seama cresterii. Acum cateva zile m-a durut doar tibia de la piciorul stang, iar de ieri m-a luat foarte rau durerea ambelor picioare pana la fund. Imi puteti da niste sfaturi ?
Va multumesc anticipat, o zi buna.

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 7 ani

Buna seara!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am reusit sa inteleg tocmai esentialul: sex, greutate/inaltime, eforturi practicate zilnic, antecedente traumatice, reumatologic-inflamatorii etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Maria

acum 7 ani

Buna ziua, sunt fata, am 47 kg, 1,75 inaltime, nu practic sporturi dar merg foarte mult in fiecare zi si nu am avut antecedente traumatice.

Dr. Marius Uscatu

acum 7 ani

Buna ziua!
Suferinta este legata, evident, de distanta exagerata parcursa pe jos.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior