DURERE MUSCULARA

Oase si articulatii

Postata de ioan86121875 cu 14 ani in urma.

am fost la sala de fitnes am facut exercitii cu gantere, ctc am esit un pic in frig, iar a doua zi am avut dureri de umar dupa care sa mutat la pipt, iar acum la brat, durerea persista de aproximativ o luna... am luat mydocalm, masaj cu diclofenac gel, comprese calde, dar de geaba,e mai bine pe moment atat, ce- mi recomandati?

Raspunsuri (1)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Numai examinarea clinica si radiografia de la nivelul articulatiei umarului poate preciza diagnosticul de certitudine. Este posibil sa aveti o afectiune inflamatorie la acest nivel efectuati si probe de inflamatie (VSH, fibrinogen si proteina C reactiva).