Durere muschi

Oase si articulatii

Postata de AlexandruZ cu 11 ani in urma.

Buna ziua, alaltaieri(de revelion) am fost la cabana cu niste prieteni bun am dansat una alta si aseara am simtit o durere la gamba stanga adica nu stiu cum sa va explic de la genunchi in jos, o amorteala oboseala durere ceva de genu? ce poate sa fie ? e grav?

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna ziua!
Este absolut imposibil de precizat gravitatea situatiei fara o examinare clinica locala.
Cel mai adesea este vorba despre o suprasolicitare musculara, dar poate fi vorba si despre o ruptura tendinoasa, aponevrotica, o entorsa etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

AlexandruZ

acum 11 ani

Am inteles, acum simt ca tre sa-mi intind piciorul stang, nu am chiar o durere acum, e ceva enervant nu stiu cum sa va explic