Durere membru inferior stang

Oase si articulatii

Postata de micky_stoik cu 12 ani in urma.

Va scriu in numele tatalui meu care se confrunta cu urmatoarea problema: periodic membrul inferior stang, mai ales de la zona gleznei si catre p***a piciorului, se inflameaza exagerat de mult; durerea este insuportabila,practic nu se poate deplasa.Mentionez ca aproximativ acum 3 ani, tatal meu a suferit o interventie chirurgicala pt varicocel si ca prezinta aspect de varice pe ambele membre inferioare, predominant de asemeni pe cel stang. Va rog sa-mi spuneti ce investigatii ar trebui sa faca! Va multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

De primă intenţie ar fi indicată efectuarea unei radiografii de membru inferior şi a examenelor de sânge şi urină urmate de o evaluare reumatologică. Deasemenea se poate avea în vederere şi existenţa unei tulburări circulatorii periferice la nivelul membrului inferior care ar necesita efectuarea unui examen eco-Dopplerpentru identificarea ei

micky_stoik

acum 12 ani

Va multumesc pt raspuns! Ar trebui sa ne adresam unui medic internist?

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi recomandat consultul unui medic reumatolog sau internist