durere mare de genunchi si glezne

Oase si articulatii

Postata de victoria89 cu 12 ani in urma.

Buna seara.De 3 zile ma dor picioarele de la genunchi in jos inclusiv genunchii(care ma dor cel mai tare),si gleznele.Si am niste umflaturi rosii si tari(0,5-1cm), care sunt numai pe partea din fata a picioarelor(pe tibii)si pe genunchi(pe genunchi fiind si cele mai multe).De-abia pot sa mergMi-am luat ieri tensiunea acasa si am 9 cu 3.Am fost operata de apendicita in luna septembrie(daca conteaza cu ceva).Am 23 ani.Multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

V VASILE

acum 12 ani

DIN CE LOCALITATE ESTI ? CAUTA IMEDIAT UN TERAPEUT BOWEN DIN ZONA UNDE STAI SI OMUL TE REZOLVA IMEDIAT. AI INCREDERE.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

un medic dermatolog va obiectiva leziunile descrise si va identifica posibile cauze (se vor preciza simptome ca de exemplu febra, tulburari digestive, dar mai ales dureri articulare). un eritem nodos se manifesta prin noduli subcutanati profunzi, durerosi, calzi, acoperiti cu o piele rozalie sau roscata, amplasati cel mai des pe fata anterioara a gambelor (partea din fata). este necesar repaus la pat, administrarea de medicamente antiinflamatoare, antibioterapie.

Daniel

acum 10 ani

Buna ziua am si eu o problema de vreo luna ma doare genunchiu drept si glezna stanga rau precizez ca am 22 de ani 95 de kg si 1.70 si stau 8 ore in picioare program de munca lucrez in constructi .... Va rog frumos sa imi raspundeti este foarte important raspunsul dumneavoastra