Durere mana stanga

Oase si articulatii

Postata de Uooof cu 8 ani in urma.

Durere mana stanga insuportabila de la umar pana la cot . Am luat midocalm , aulin si diabeticher dar durerea nu a cedat

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna seara!
Cu mare probabilitate este vorba despre un sindrom compresiv cervical (hernie de disc cervicala).
Ar fi indicat un consult clinic la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Dr. Mihai Gavrila

acum 8 ani

Buna ziua,
Sunt doctor supraspecializat in chirurgia umarului. Daca doriti puteti sa luati legatura cu mine sa va vad si eu. Sunt interesat de orice este legat de umar. Cum v-a scris si colegul meu, poate fi o problema cervicala, dar uneori si o afectiune a umarului poate da iradiere in membrul superior.
Cu stima,
Dr. Mihai Gavrila chirurg umar si cot