durere mana dreapta

Oase si articulatii

Postata de costel103 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Numele meu este Vechiu am 36 de ani si am urmatoarea pb. de sanatate: in urma cu 3 luni am depus efort cu mana dreapta ( 10 zile la rand am tencuit o casa) si de atunci am inceput sa am o durere suportabila aproape in fiecare zi, la incheietura cotului. De atunci si pana in prezent nu am mai fortato asa tare, dar daca o fortez durerea se intensifica si urca spre umar. Mentionez ca lucrez in constructii. multumesc!

Raspunsuri (5)

remediu homeopat

acum 12 ani

Cumpara de la o farmacie homeopata remediul Ruta CH9 (sau Ch15) si p***adin el zilnic de 2-3 ori cate o singura granula. Daca este de la tendoane te va face bine. Costa 6 lei si are 80 de granule.
cauta in internet o lista cu farmacii homeopate sau intreaba la o farmacie normala.

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs este vorba probabil de o afecţiune reumatică a încheieturii cotului (tendinită sau epicondilită). Aceste afecţiuni necesită consult reumatologic sau balneologic

costel103

acum 12 ani

Buna ziua! va multumesc pt. raspuns si ma scuzati ca revin cu inca o intrebare! am observat ca daca imi incordez bratul, nu mi se mai intareste muschiul ca la bratul stang! multumesc!

Medic Epuran

acum 12 ani

După descrierea d-vs se poate să fie vorba de o ruptură musculară sau a tendonului pentru care ar fi recomandat să consultaţi şi un medic ortoped.

MARIANA

acum 10 ani

Buna ziua, am de 2 luni tendinita la. degetul mare a miini stingi, durerea urca deja spre umar.
Disconfortul este groaznic mai ales la deget si cind il indoi ramine uneori blocat si cu greu si durere il indrept; am facut radiograf., ecograf.-rezultatul nimic altceva decit -tendinita, inflamatie.
Se simnte la baza falangei o proeminenta care la palpare si masaj doare. Fac kineto-cu masaj,
ultrasunete si iau antiinflamat.-Naproxen(AINS).Am 4 sedinte de kineto. pina-n present(9 in total)
nu simnt nici o ameliorare si de aceasta cu respect va solicit un sfat ; ce sa fac?
Multumesc.