Durere la un muschi al coapsei

Oase si articulatii

Postata de Elvis97 cu 10 ani in urma.

Sunt un baiat de 16 ani, care practic sport de ceva timp,si anume fotbal..Si astazi 30.11.2013, sambata, am avut un meci de fotbal..Pe un teren groaznic, inghetat, si un frig groaznic afara..Si in timpul unui duel la minge..Cand eu am intrat la minge, adversarul urmarind minge, ma lovit destul de violent cu genunchiul in coapsa dreapta..Durerea a persistat pe toata durata meciului..Si cand am ajuns acasa..Am observat un unflatura la coapsa, in partea din fata, cu diametrul cam de jumatate de pumn..Si ma doare cand calc pe picior..Si de indoit, mai mult de un unghi de 90 de grade nu il pot indoi tot din cauza durerii..Ce sa fac?.Va rog un raspuns..Si multumesc anticipat! ;)

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Poate fi vorba despre o contuzie, despre un hematom post-traumatic, despre o ruptura musculara sau alte zeci de cauze.
Evident, se impune un consult clinic la ortoped.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior