durere la nivelul bratului

Oase si articulatii

Postata de lumynyta cu 13 ani in urma.

Buna ziua. De ceva timp [cam un an] ma doare bratul stang la sub brat si pe mana in jos in interior pana aproape de cot insa durerea nu este non-stop ( simt un fel de junghi si niste intepaturi ca un fel de arsura , precizez ca m-am palpat si la nivelul sanilor si pe brat si nu am simtit nici un nodul sau ceva de genul asta) de la ce poate fi si ce analize ar trebui sa fac ????????????/ Va multumesc mult.

Raspunsuri (5)

flory

acum 13 ani

si eu am aceeasi problema numai ca eu am un nodul la san,dar mai multi medici m-au asigurat ca e benign,,si totusi traiesc cu o spaima..ma gandesc ca durerea bratului e de acolo

o mama

acum 13 ani

Puteti folosi pt subbrat unguente antiinflamatorii: fenilbutazona, diclofenac. Fiica mea a folosit pt ca avea inflamati ganglionii de la stinghie, la recomandarea med. In ceea ce priveste palparea sanilor, ar trebui sa mergi la un dr pt asta. Mergi la med de familie sau la med ginecolog. Durerea bratului/subbratului poate fi de la reumatism. Sanatate.

marinela

acum 11 ani

eu tot nu reusasc sa mi dau seama care e cauza inflamarii ganglionilor la subrat

gabriela

acum 8 ani

eu te sfatuesc sa faci un rmn pentru a vedea sa nu fie de la cervicala.eu am aceleasi simptome si e de la ernia cervicala c5 c6.

Utilizator11618784031

acum 3 ani

Bună
Ce a fost?