Durere la mana dreapta

Oase si articulatii

Postata de besleaga_elena1 cu 14 ani in urma.

De trei zile ma doare mana dreapta; punctul de durere maxima este la cot, urca putin spre umar, dar mai mult durerea coboara pe antebrat si acolo doare mai tare. Ma gandesc ca ar putea fi reumatism...ce credeti?

Raspunsuri (11)

ionica

acum 14 ani

Cand ai aceste dureri cand misti mana brusc sau tot timpul? Mergi la un control medical de specialitate, poate iti da un tratament si scapi de aceste dureri.

besleaga_elena1

acum 14 ani

MULTUMESC! Durerea este continua si vreau sa merg la medic chiar astazi sau cel tarziu maine; sa vad cum pot pleca de la birou...

ionica

acum 14 ani

Ai incercat sa-ti faci un masaj cu Fastum gel sa vezi daca iti trece?

Lorena

acum 5 luni

Bună. Ce a fost defapt? Am aceeași problema și eu.

ioana

acum 13 ani

De ieri seara a inceput sa ma doara mana dreapta..si imi tremura foarte mult..nu am cazut , nu m-am lovit..am jucat jocul cu paletele si fluturasul..dar nu cred ca de la atata a venit durerea..
Am observat ca e putin mai umflata ca mana stanga..si putin invinetita..
Ce ar trebui sa fac ? Nu a mai patit asa ceva..mi''e cam frica sa nu fie ceva grav

Ramona

acum 13 ani

Si pe mine ma doare mana dreapta....de la cot....pana sus la umar...ma doare usor..si pe muschi...am jukat volei...dar atunci pe moment nu am simtit nimik...credeti k de la asta e?

besleaga_elena1

acum 13 ani

eu am fost atunci la medic si mi s-a spus ca e un inceput de reumatism asa ca am facut tratament injectabil si treptat durerea a disparut, dar uneori simt o durere f usoara cat sa-mi aminteasca ca s-a instalat bine si nu mai pleaca....

mariana

acum 12 ani

am niste duri de mana dreapta de mi vine sa ma urc pe pereti ce sa fac datimi un raspuns

loredana

acum 11 ani

dureri de mana dreapta puternice

ilia

acum 10 ani

pe mine ma doare mana timp de 7 zile si 2 zile si am fost nternat in spital si ce credeti mia trtecut sau nu ?/??

Roman Bianca

acum 8 ani

Eu cred ca ar trebui sa va duceți la un medic .......(medicul de familie) sau puteti sa întrebați la farmacie ce puteți lua eu va recomant fastum gel este bun mie mi-a trecut cu el