DURERE LA INIMĂ

Oase si articulatii

Postata de ABC-79 cu 8 ani in urma.

Numele meu este Girada Marius Viorel din orașul Dorohoi județul Botoșani, am 37 de ani, și din cauza nașterii grele am un handicap locomotor gradul întâi cu diagnosticul: tetrapareză extrapiramidală după sechele de encefalopatie infantilă. Eu scriu la calculator cu nasul, dovadă stă blogul meu https://vreausalupt.wordpress.com/

De un an de zile am dureri în zona inimi și din luna Noiembrie am senzație de gheață în acea zonă. (acum simt gheață și în spate un punct) Durerile sunt în șocuri și starea de gheață tot așa în șocuri ce apar în orice moment. Uneori când beau apă simt cum trece un fior rece prin dreptul inimii. Când a apărut senzația de gheață, am vorbit cu un medic și am făcut zece injecții de milgama și o lună a fost bine și am repetat, dar oral împreună cu ostoricare și a fost bine. Sâmbătă am făcut un control cardologic și totul e bine și medicul a spus să merg la reumatologie. Am observat dacă mănânc mai slăbuț am dureri. Precizez că am o familie normală în care hrana este pe locul întâi. Să fie de la calculator? Ce investigații să mai fac?

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna seara!
Problema este 100% de competenta neurologului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

ABC-79

acum 8 ani

Vă mulțumesc din suflet.