Durere la incheietura mainii

Oase si articulatii

Postata de Craiu Vica cu 10 ani in urma.

Buna! Ma doare foarte tare incheietura mainii stangi. Incheietura si palma sunt umflate, ma dor in interior. Ma mai doare si muschiul (nu stiu exact, asta cred ca e) de la degetul mare, imi pocnesc degetele fara voia mea si am o umflatura pe partea exterioara a mainii in drept cu incheietura. Ce as putea sa fac?

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog. Intre timp, puteti utiliza antiinflamatoare ( de ex: diclofenac, flamexin, sau arcoxia, etc) pentru calmanea durerilor.

KIRA

acum 10 ani

Nu stiu cum faci u p***a de ti-ai distrus mana in halu asta

daniel

acum 10 ani

puneti feli de cartofi si leagate cu ceva

gigi

acum 10 ani

Cititi va rog si asa ceva ://sfatulmedicului.ro/index.php?module=HealthCenterPrezentare&action=printArticle&id=5632
dar mergeti si pe la medic !

emma

acum 10 ani

Salut. Am23 de ani. De citeva luni am o mica umflatura tare in drept cu osul trapezoidal al mainii drepte. Park ar fi un graunte sub piele insa ma doare f tare incheietura mai ales cind ma las pe maina. Va rog ajutati''ma. Ce ar putea fi si lz ce medik sa apelez? P.s. sport nu practik

Elena

acum 9 ani

eu asi zice sa va linistiti si sa lasati mana relaxata.