Durere la genunchi

Oase si articulatii

Postata de Fecio@ra cu 11 ani in urma.

De cateva saptamani ma doare la genunchiul drept mai mult inspre interior. Nu tin minte sa ma fi lovit dar stiu sigur ca am aceasta durere de la salteaua patului, cum mai stateam in genunchi pe salteaua si imi simt arcurile saltelei sub mine. La inceput, daca ma atingeam in zona respectiva ma durea f tare dar puteam sa umblu mai bine, in schimb, de cateva zile, daca ma ating, nu ma mai doare asa de tare dar umblu schiopatata dar durerea o simt in permanenta 24 de ore din 24.
As dori un sfat cat mai repede de la doctori, ce credeti ca as putea avea, ce mi se poate intampla si ce remedii naturiste sa iau, nu sunt asigurata medical iar medicul de familie nu-mi poate da trimitere, deci, nu ma poate ajuta cu nimic. (cateva seri si peste ziua stau cu frunza de varza infasurata cu un prosop si in aceasta pozitie ma simt chiar putin mai bine)

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Posibil sa fie vorba de o tendinopatie , insa un consult de specialitate este recomandat in stabilirea diagnosticului (ortoped sau reumatolog). Intre timp, puteti utiliza un unguent ce contine antiinflamator( ex: diclac gel, deep relief, etc).

ala bala

acum 11 ani

Si schimba salteaua cu una memory foam. Sau macar alege si tu alta pozitie, sa nu mai stai in genunchi pe ea.