durere la degetul mare la mana stanga

Oase si articulatii

Postata de frau frau cu 9 ani in urma.

buna ziua as avea o intrebare si dak ami puteti raspunde. am facut efort cu mainile iar la mana stanga la degetul mare mi s-a tot blocat degetul cu cealalta mana mil aduceam la loc iar de o saptamana nu il mai pot indoi de loc am facut film nu mi rupt nu mi fisurat nu am nimica dar simt ca ma strage ceva cand ancerc sal indoi si nu il pot andoi deloc de la osu cum se indoie degetul de rotit il pot roti dar nu il pot indoi am fost la un domn care face masage si a zis ca mi slabit nervul de la deget imi puteti da ceva sfaturi care ar fi problema va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna seara!
Este o problema extrem de precisa si de punctuala, care trebuie rezolvata impreuna cu specialistul in Chirurgia mainii.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

frau frau

acum 9 ani

dar nu ati putea sami spuneti asa in mare oare despre ce ar fi vb tendoane nervu afectat sau stiu eu datim un indiciu

Dr. Diana Dureci

acum 9 ani

Buna ziua,
dupa descrierea dvs nu pare sa fie afectat vreun nerv, insa pentru a stabili ce tendoane sunt afectate ar trebui sa consultati un medic.

Diana Dureci