durere la degetul inelar mana stanga

Oase si articulatii

Postata de Elena@$ cu 9 ani in urma.

Cam de o luna ma doare degetul inelar mana stanga(initial sa umflat,dar cu timpul si a dat drumul dar nu complet) cand intind palma sau daca vreau sa indoi degetele iar cateodata cand ridic ceva mai greu.Mentionez ca este putin umflat .Ce ar trebui sa fac ca sa scap de aceasta durere?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Cauzele pot fi multiple: traumatice, vasculare, metabolice, neurochirurgicale etc etc.
Prin urmare, si atitudinea terapeutica difera fundamental.
Puteti incepe printr-un consult la specialistul in Chirurgia Mainii.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior