durere la deget mana

Oase si articulatii

Postata de viogal cu 14 ani in urma.

de 2 luni de zile ma confrunt cu o mancarime,insotita de durere la ,,buricul"degetului mare de la mana stanga;nu m-am intepat,nu am fost muscata,nu m-am taiat;a debutat cu mancarime dar acum s-a transformat intr-o senzatie f.enervanta,ca si cum pui sare sau alcool pe rana deschisa.

Raspunsuri (5)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie sa va examineze medicul dermatolog. Nu se poate preciza un diagnostic fara examinare si investigatii de laborator. Este posibil sa fie o ciuperca dupa celel descrise de d-voastra.

Dr. Cristina - Recuperare medicala

acum 14 ani

v-ati dozat acidul uric din sange?

Marcu Mihail

acum 13 ani

Buna ziua stiu ca probabil ar fi trebuit sa postez alt...subiect dar e urgent si am vazut ca sa raspuns aici... mam lovit la deget cam de 2 luni cand am cazut pe gheata si mam lovit tare ..., mi sa umflat dar in 3 4 zile a trecut umflatura insa durerea o am si astazi ma doare cateodata cand imi ingheata degetul si il misc ma doare mai tare ca restu.. iar daca apas usor pe mijlocul degetului chiar pe os ma doare... cant la chitara si ma ingrijoreaza va rog sa ma ajutati ... Multumesc:)

Vlasceanu Liliana

acum 12 ani

Dati-mi va rog un raspuns. Am cazut pe palma si ma doare de 10 zile ,degetul mare,pana jos spre incheetura. Parca din ce in ce mai tare.Am sperat ca dupa ce i-mi trec vanataile .i-mi va trece si durerea,dar nu este asa. Va rog sa-mi dati si mie un raspuns specializat,cat mai aproape de adevar.

viogal

acum 12 ani

Buna ziua,
pentru intrebarea pe care am postat-o cu un an si ceva in urma,vizavi de mancarime insotita de durere,raspunsul l-am gasit acum 2 luni,in urma unui EMG la Spitalul de Neurologie din Bucuresti.Concluzia?
Sindrom de tunel carpian.
Multa sanatate!