Durere insuportabila de călcâi si glezna?

Oase si articulatii Abces hepatic

Postata de Utilizator11569603768 cu 4 ani in urma.

Buna seara. De cateva luni au inceput durerile de călcâi si glezna. Dar acum sunt insuportabile. Glezna mi se umfla iar dimineata șchiopătez apoi durerea treptat mai cedează dar e prezenta intreaga zi. Am fost la reumatolog iar in urma unei radiografii apar osteofite calcanee plantare si achiliane.

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna seara,
Va rog sa ma scuzati, dar nu am reusit sa inteleg tocmai esentialul:
- sex, varsta
- greutate/inaltime
- status ocupational si sportiv, eforturi practicate
- antecedente traumatice, metabolice, reumatologic/inflamatorii, etc.
Asteptam, cu interes, elemente relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior