durere incheieturi oase

Oase si articulatii

Postata de s mona cu 9 ani in urma.

buna ziua. va rog imi puteti unde sa ma duc la un control, am o fetita de 11 ani si de vreun an din cand in cand se mai plangea ca o doare piciorul am fost la medic i-am facut radriografie si a iesit bine. apoi am mers la ortoped a zis ca e din cauza ca are platfus. dar de aproximativ 2 luni o saptamana la rand a durut-o foarte tare absolut toate incheiieturile, o lasa intr-un loc o lua in alt loc . osaptamana doua au incetat dureriile, acum au reaparut. va rog daca ma puteti indruma ce pot face. va multumesc

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 9 ani

O dor incheieturile peste tot? adica si la maini, cot, umeri, bazin, genunchi? daca e asa atunci mergeti la un ortoped mai specializat, si ar fi indicat si un set de analize uzuale, hormonale, si de unul pt depistarea diferitelor bacterii, pt ca acestea pot da dureri de incheieturi in tot corpul, cu aceleasi simptome, adica dispar si reapar in alte parti.Daca faceti pe langa vizita la un ortoped mai bun si celelalte analize, este IMPOSIBIL sa nu depistati cauza.

s mona

acum 9 ani

va multumesc pt raspuns. fetita spune ca o doare incheietura mainilor ,coatelor, genunchi si glezne. va multumesc