Durere incheietura

Oase si articulatii

Postata de Maria09 cu 9 ani in urma.

Buna! De cateva zile am o durere permanenta la incheietura mainii drepte ce simt ca se deplaseaza si spre degete. Imi oboseste destul de repede. Am fost la doctor si mi-a spus ca daca durerea ar continua sa fac o radiografie. Ce credeti ca ar fi de facut? Este indicata radiografia sau poate fi ceva la tendon?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare- cel in masura sa aprecieza natura durerilor descrise.