durere incheietura mainii la os

Oase si articulatii

Postata de maga sophia cu 9 ani in urma.

Buna ziua.Am 24 de ani , o fetita de 2 ani ,nu am facut sporturi sau alte activitati care mi ar fi putut provoca aceasta durere. Ma doare constant osul incheieturii mainii drepte iar atunci cand fac o miscare brusca ma doare ca si cum mi as fi rupt osul in momentul acela. Uneori nici nu pot duce o furculita la gura deoarece simt o presiune foarte mare la osul incheieturii. Tin sa precizez ca m am trezit peste noapte cu aceasta durere. Va multumesc anticipat pentru raspuns.

Raspunsuri (2)

maga sophia

acum 9 ani

Am uitat sa precizez ca dupa un mic incident tot la mana dreapta mi au fost cusute tendoanele la 3 degete si asta in urma cu 5 ani. Nu stiu daca are relevanta dar dupa refacere nu m a mai deranjat mana.

DanielaS

acum un an

Exact aceiasi problema o am si eu de ieri , la aceiasi mana , aceiasi durere. Chiar as dori si eu un raspuns daca se poate!