Durere in spatele genunchiului

Oase si articulatii

Postata de Elvis97 cu 8 ani in urma.

Sunt mai degraba un baiat de 18 ani, decat barbat, iar problema despre care este vorba se manifesta mai exact undeva in spatele genunchilui..Ca o durere..dar nu tot timpul..La flexarea piciorului, cand calc pe picior, in mers, in alergare..si la antrenamentele pe care le fac.Tin sa amintesc, ca practic fotbal..si resimt durerea de aproximativ doua zile, tot in urma unui antrenament..Si ca sa fie completa descrierea..Durerea o resimt usor lateral dreapta, in spatele genunchiului, si am impresia ca s-a imflamat, si parca s-a si umflat putin de tot..Va multumesc pentru orice raspuns..

Raspunsuri (3)

mary321

acum 8 ani

buna elvis, daca te confrunti cu aceasta problema, este posibil sa ai lichid. dar sfatul meu este sa mergi la un ortoped.

Elvis97

acum 8 ani

Cam la asta ma gandeam si eu..dar am zis sa cer un sfat sa vad daca e ceea ce cred..Multumesc..:)

Dr. Dragos Popescu

acum 8 ani

Buna Ziua,

In mod aproape sigue genunchiul este inflamat si cu lichid. Durerea in spatele genunchiului este secundara prezentei lichidului.

Trebuie sa fiti examniat de un ortoped.

O zi buna
DP