durere in partea de jos din dreapta din spate?

Oase si articulatii

Postata de marian.stoica cu 7 ani in urma.

Buna seara , numele meu este Marian Stoica , si de aproape un an si ceva simt o durere in partea dreapta jos in fesa dreapta si deasupra fesei drepte, si de foarte multe ori se simte ca si cum ar fi fierbinte si de mujlte ori radiaza pe ambele picioare si simt un fel de intepaturi in ambele picioare incepand de la genunchi, si coboara pana jos in ambele picioare spre talpi si in afara de asta eu simt si ambii geminghi reci la feli sunt reci si talpile picioarelor. Va rog sa ma ajutati si pe mine si sa-mi spuneti ce ar putea sa fie ?

va multumesc din inima

cu consideratie

Marian Stoica

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 7 ani

Buna seara!
Poate fi vorba despre un sindrom compresiv lombar (hernie de disc).
Ar fi util un examen clinic la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

marian.stoica

acum 7 ani

Buna seara , Domnul Doctor Marius Uscatu, va multumesc pentru mesaj. As putea sa fac si un RMN ?

cu consideratie Marian Stoica