Durere in genunchi

Oase si articulatii

Postata de maria73102119 cu 11 ani in urma.

Cand urc scara simt o durere puternica asemenea unei taieturi in genunchiul drept. Genunchiul nu ma doare la mers obisnuit. Ce poate fi?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Patologia depinde si de varsta; poae fi vorba de un inceput de gonartroza ( pentru persoanele de peste 50 de ani) , o afectare menisco-ligamentarasau tendinopatie.
Este recomandat sa consultati un medic reumatolog ( sau ortoped) .

maria73102119

acum 11 ani

Multumesc mult!

eva40

acum 11 ani

unde urci,sta o doamna? mama sau alt membru de familie? ai un conflict nerezolvat cu ea,oricine sa fie...chiar si vecina,daca nu-ti dai seama despre ce vorbesc,poti sa-mi scrii si-ti explic
***@yahoo.com