Durere in calcai

Oase si articulatii

Postata de sercin cu 12 ani in urma.

De aproximativ o saptamana am dureri la calcaiul piciorului,nu se simte nimic palpabil,dar durerea o simt dimineatea sau dupa un repaus.
Este prea devreme sa ma prezint la medic??
va multumesc

Raspunsuri (8)

mary

acum 12 ani

daca sunteti din bucuresti mergeti la dr Marius Uscatu la un consult si va va spune daca este o afectiune locala daca nu atunci mergeti la neurolog posibil sa tina de coloana lombara ,sanatate

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi indicat să mergeţi la un medic reumatolog dacă durerile continuă să persiste

anacrisa

acum 12 ani

Asa ceva am avut si eu;am mers la doctorul ortoped dupa cateva luni cand abia mai puteam pasii.Diagnosticul dat de medic a fost ''''cioc in calcai''''.Am facut la recomandarea medicului o saptamana de tratament cu un ''''aparat'''' pe care il avea dansul la cabinet;se numeste bioptron,arata ca un feon si are o lumina galbena,nu e dureros,practic nu se simnte nimic. In timpul tratamentului m a durut f tare si dupa aceea,camo luna,dar in timp durerea a disparut total,sunt cativa ani de atunci.Multa sanatate!

Ionica

acum 9 ani

Bună ziua ! Sunt din Arad şi am o problemă cu călcâiul stâng. Nu ştiu din ce cauză a apărut această durere acută, bruscă. Deoarece sunt pensionar sedentar am obiceiul de a face scurte plimbări în jur de 30 minute în pas normal. Într-o dimineaţă nu am mai putut călca pe călcâiul stâng, parcă aveam un cui înfipt în el. În timpul zilei s-a ameliorat, dar a doua zi a apărut din nou. Am schimbat trei perechi de pantofi, dar degeaba, parca acum mă doare toată ziua. Am încercat cu unguente antiinflamatoare, dar degeaba. Nu ştiu unde să apelez pentru ajutor. Nu am varice la picioare. Sunt în Arad doctori specialişti în aşa ceva? Am 1,78 înălţime şi 82 Kg.

Ionica

acum 9 ani

Buna ziua! anacrisa, am citit articolul tau si mi-ai dat o speranta in acest aparat „Bioptron” pe care zici că te-a vindecat de durerea de calcai. Daca stie cineva daca în Arad exista vreun medic ortoped care are un asemenea aparat il rog sa ma ajute ca sa scap si eu de aceasta durere. Va multumesc anticipat!

rodica pintea

acum 8 ani

buna ziua ma numesc rodica si de vreo 4 luni ma dore calciul si simp durere pe picior in sus daca e cinevacare ar putea sami dea si un sfat va multumesc