durere in articulatii

Oase si articulatii

Postata de silviuleata cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
De aproximativ doi ani am dureri musculare si ale articulatiilor mainii( incheiaturile degetelor si in ultimul timp cand iau in mana ceva mai greu ma dor si oasele nu numai incheieturile)Am momente din zi cand incheieturile ma dor chiar si la palpare.
In urma cu o luna mi-au aparut si dureri in aproape toate articulatiile.Acestea devin dureroase la schimbarea pozitiei corpului,in repaus nu ma dor.La ridicare de pe scaun ma dor tare genunchii,articulatia soldului si talpile. In mers ,dupa un timp durerile se diminueaza,cateodata chiar dispar.
Mentionez ca pentru durerile de muschi mi s-a pus diagnosticul de fibromialgie .
Va multumesc

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Daca doresti , citeste prospectul de la " MSM 750 MG" de la SOLARAY , 90 capsule , distribuitor Secom, pret 45 de lei . Se adinistreaza 6 luni neantrerupt, cate 2 capsule pe zi, apoi se face o pauza de 1-2 luni. Daca este cazul, se reia tratamentul. Vorbesc din proprie experienta , nu este vorba de publicitate .