Durere genunchi

Oase si articulatii

Postata de Johnnydeep81 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,acum Doua saptamâni timpul unui meci de fotbal,am cazut prost pe picior Si am
Simtit o durere in zona genunchiului.In prima zi nu puteam sa mișc deloc piciorul de la genunchi dar treptat pana acum l-am putut îndrepta de tot .Acum simt o durere cand il îndoi spre șezut.Este ceva serios?Inca nu am fost la un medic,intenționez sa ma uc săptămana viitoare cand voi avea timp dar pana atunci as avea nevoie de ceva răspunsuri.

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Posibilitatile sunt nenumarate: poate fi doar o stare post-traumatica, fara implicatii organice semnificative, dar poate fi si o leziune meniscala, ligamentara, cartilaginoasa sau tendinoasa etc.
O examinare directa efectuata de catre specialistul in artroscopia genunchiului va rezolva incertitudinea actuala.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Dr. Dragos Popescu

acum 9 ani

Buna Seara,
Sunt de acord cu Dr. Uscatu.
In primul rand trebuie examinat genunchiul.

Cu Stima
Dragos Popescu