Durere Genunchi

Oase si articulatii

Postata de Edytzu cu 9 ani in urma.

Buna seara . Ma numesc Edi.Astazi , la ora de sport am sarit la cos si cand am aterizat , am simtit o durere in partea laterala (interioara) spre centrul genunchiului. Cand ridic genunchiul,urc/cobor scari,uneori cand merg simt o durere in acel loc. Ce credeti ca este, ce sfat imi puteti da? Multumesc Anticipat !

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Cel mai util sfat este sa consultati un specialist in artroscopia genunchiului.
Poate fi ceva banal, poate fi o leziune meniscala, ligamentara, cartlaginoasa, o fractura a platoului tibial etc etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior