Durere genunchi

Oase si articulatii

Postata de andreeabordeianu cu 10 ani in urma.

Buna ziua, acum trei saptamani in urma unei miscari bruste la ski am simtit o durere puternica in genunchi (ca trei pocnituri) urmate de durere si apoi umflarea genunchiului destul de mult durere in partea din spate si laterala inspre interior a genunchiului (este al doilea incident de genul acesta, primul l-am suferit cu o luna inainte tot la ski). Am ajuns la urgenta unde am facut o radiografie de unde nu a reiesit nimic iar in urma examinarii de catre ortoped mi s-a recomandat Arcoxia, paracetamol si RMN. Pana acum nu am reusit sa ajung la RMN din motive financiare, se mai poate depista cauza durerii acum? Cand as putea relua activitatea fizica ( fitness, aerobic, jogging)?
Am 24 de ani, 161cm, 49kg lucrez la birou.

Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

dr Petre Muresan

acum 10 ani

Recomandarea mea este sa nu va reluati efortul fizic pana ce nu ati facut un RMN de genunchi.
Aceasta pentru a nu-l solicita mai mult decat poate suporta.
cu stima
dr Petre Muresan