Durere genunchi.

Oase si articulatii

Postata de Alex171 cu 11 ani in urma.

Ma puteti ajuta cu un raspuns va rog.De fiecare data cand ma asez pe un scaun de exemplu,sau ma ridic de pe el(nu brusc,usor) daca imi incordez genunchiul drept simt o durere la genunchi,dar doar la piciorul drept.Nu am avut accidente la el sau altceva.De precizat,fac taekwon-do,am 17 ani,63 kg.
Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Alex171

acum 11 ani

Am uitat sa precizez ca daca stau in picioare si incordez nu simt durerea,ci doar cand ma asez sau ma ridic de pe un scaun incet.

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna ziua!
Data fiind natura eforturilor practicate, cea mai probabila ramane o leziune de menisc.
Un consult la specialistul in artroscopia genunchiului va elucida problema D-voastra.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior