durere genunchi

Oase si articulatii

Postata de st3fan cu 12 ani in urma.

buna ziua.numele meu este Stefan.De aproximativ o luna cand alerg mai mult de o ora apare o durere la genunchiul stang in partea lateral exterioara ce nu mai imi permite sa mai alerg(ma doare cand flexez piciorul si uneori cand calc).dupa 1-2 zile de repaus durerea trece si nu mai am nici o problema.La alergarile mai mici de sub 50-40 min nu apare durerea.

Multumesc anticipat !!!

Raspunsuri (3)

ina

acum 12 ani

Mergi la un ortoped pentru o radiografie. Durerea care apare nu este normala

stefan

acum 12 ani

din alte surse se pare ca este vorba despre sindromul ilio tibial,este adevarat?
daca da,ce tratament ar fi recomandat?>

georgescu andreana

acum 11 ani

buna,seara !de 15 zile am niste dureri ff mari sub genunchi [spre interior ]eu fac efort mare ,,urc scari ff multe ,dar acum nu mai pot urca ,nu pot sta mult in picioare ,,!am pus compresii cu gheata ,,dar degeaba ,,nu ma lasa absolut deloc !! nu am ajuns sa fac radiografii etc ,,ca am zis ca durerile or sa ma lase !va rog din suflet ,imiputeti srcie de la ce ar putea fi ? sau ce sa fac ? va multumesc din suflet !