Durere genunchi in spate

Oase si articulatii

Postata de totoslatina2007 cu 10 ani in urma.

Buna ziua
De o luna de zile am dureri in spate la genunchi când stau mai mult timp in picioare mai ales când e puțin răcoare.
Dacă stau pe spate cu piciorul întins nu m-a doare
Durererea începe dupa orele 14 dacă stau vreo 3 ore in picioare
Am observat ca dacă imi iau sosete lungi si strânse pe picior nu m-a mai doare
Când indoi piciorul se aud 2 pocnituri
Dacă alerg nu m-a doare
Oare dacă port o proteza imi va trece?
Multumesc si astept un răspuns sau o sugestie

Raspunsuri (2)

totoslatina2007

acum 10 ani

Imi cer scuze am uitat ceva si anume ca atunci când stau in picioare si m-a doare am niște furnicaturi de la genunchi in jos

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare in vederea excluderii unei afectiuni articulare. Este posibil ca durerea descrisa sa fie consecinta insuficientei venoase insa, doar un consult de specialitate va elucida cauza.