Durere genunchi drept

Oase si articulatii

Postata de dia_8 cu 13 ani in urma.

Am 41 de ani si am nascut de 3 luni. La vreo 2 saptamani dupa nastere am resimtit o durere in genunchiul drept, mai ales cand ma asez pe el. Pare ca ma tine ceva din interior, desi nu m-am lovit. Cateodata mi se pare si putin umflat in jurul rotulei. M-am mai uns cu Ketonal gel, insa nu mi-a trecut. Totusi, intensitatea durerii nu e mereu aceeasi, adica sunt zile cand durerea e mai puternica, in altele e mai estompata. La celalalt genunchi nu am nimic.
Rog un medic sa-mi spuna daca sa continui cu un unguent antiinflamator (altul decat Ketonal) sau mai bine sa merg la medic pentru investigatii?
Va multumesc.

Raspunsuri (2)

laser si ultrasunete

acum 13 ani

Dupa nastere nu se recomanda folosirea substantelor toxice, dar parfumate, ce pot ajunge in fluxul sanguin. Mergeti la un cabinet de fizioterapie. Uneori durerea poate anunta debutul unei suferinte mai grave, asa ca mergeti la un medic reumatolog pentru investigatii. Multa sanatate!

dia_8

acum 13 ani

Va multumesc pt. recomandare. N-am inteles insa la ce va referiti prin subst. toxice, dar parfumate?