durere deget mina

Oase si articulatii

Postata de koka cu 14 ani in urma.

buna ziua .am 42 de ani de citeva luni am durei la incheeetura degetului mare de la mina stinga ,am mers la medic reumatolog.,apoi m-a trimes la ortoped de acolo la chirurgie plastica .aici dupa o radiografie spune ca e vb de cresterea unui oscior si afecteaza si da durere si blocare la indoirea degetului ,la fiecare clic trebue ajutat sa pot indrepa din nou mi-a spus ca trebue operat astfel degetul se va bloca
mie imi ete frica si nu am incredere in medici din spitalul nostru
as dori ceva recomandari
VA MULTUMESC

Raspunsuri (5)

Dr. Cristina - Recuperare medicala

acum 14 ani

Din câte îmi dau seama aveți ceea ce se cheamă deget ,,în resort,, și se rezolvă chirurgical. Mai cereți și o a doua opinie, sau mergeți într-un oraș mai mare din apropiere pentru un consul.
sanatate!

koka

acum 14 ani

da multumesc

[email protected]

acum 11 ani

mi se blocheaza degetul mare de la mina stg am fost la medic ortoped mi s-a spus ca este in resort si trebuie operat ,mi-a fost frica si nu am fost .dupa citeva luni mi se repeta aceiasi faza dar la mina dr. dupa 1-2 saptamini se repeta la mina stg dar degetul al 3 lea .ce este de facut trebuie sa fac operatie la toate degetele? sau este alta cauza?va rog frumos sa ma ajutati va multumesc

koka

acum 11 ani

dupa cum ai vazut am patit acelas lucru acum ceva timp nu a putut nimeni sa-mi spuna exact ce am, am refuzat operatia asa cum mi sa cerut mi-a trecut asa pur si simplu nu pot spune de la ce anume

Nicoleta

acum un an

Deget mînă dreaptă blocat...deget in resort