Durere de umar stang ?

Oase si articulatii

Postata de LarisaG cu un an in urma.

Buna seara ! De ceva vreme (aprox.2 luni) ma doare foarte tare umarul stang dar nu in fiecare zi . Dureri ce se lasa pe mana stang si pe ceafa (doar partea stanga) . Va rog sa imi raspundeti daca banuiti macar de la ce ar putea fi ! Va multumesc mult !

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum un an

Buna seara,
Cu mare probabilitate este vorba despre un sindrom compresiv cervical (hernie de disc cervicala).
Ar fi util un consult clinic la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului