durere de sold

Oase si articulatii

Postata de monicaAR cu 11 ani in urma.

Buna ziua.
De un an de zile am o durere de sold permanenta care nu necesita luarea de calmante dar e deranjanta.
Va rog sa-mi spuneti ce ar putea fi si ce investigatii ar trebui sa fac .
La locul de munca stau in picioare 8 ore pe zi ,am 39 ani ,inaltime 1,60 si 60kg.
Multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati un medic reumatolog pentru evaluare clinico-biologica: analize de sange, radiografie bazin, ecografie sold, etc. Pot fi modificari degenerative, inflamatorii articulare, bursite, etc.

monicaAR

acum 11 ani

Multumesc !