durere de sold

Oase si articulatii

Postata de pbalint cu 13 ani in urma.

In urma cu un an am alunecat pe gresie si mi am lasat toata greutatea pe piciorul drept.In acel moment am simtit o arsura si o durere puternica in zona inghinala(interiorul piciorului drept).De atunci durerea a avansat si am momente in care nu pot sa ridic piciorul.Stie cineva vreun tratament ?( mentionez ca am fost la un medic ortoped si mi a recomandat masaj cu gheata) multumesc

Raspunsuri (5)

acum 13 ani

A fost facuta si o ecografie? Daca era doar o intindere se rezolva pana acum. Ai incercat si cu u unguent antiimflamator. Durerea te deranjeaza si la mers?

pbalint

acum 13 ani

nu am facut nici o ecografie fiindca medicul la care am fost mi a recomandat doar masaj cu gheata...am facut masaj timp de 2 saptamani cu antiinflamatoare....durerea persista la mers iar cand stau ori in picioare ori in pat nu ma doare.Ma doare cand ridic piciorul( nu l mai pot ridica) Ca sa urc in pat trebuie sa mi ridic piciorul cu mana ...ce e de facut?:( sincer nici nu am timp sa umblu pe la doctori....

Sheila

acum 13 ani

Chiar daca te-ai saturat de medici o ecografie cred ca e necesara, nu e normal dupa un an de zile sa mai ai aceste dureri. nu ai nici o sansa sa treaca de la sine

pbalint

acum 13 ani

cunosti cumva un medic ortoped bun?

Constantin

acum 13 ani

Cunosc o terapie care te poate rezolva