Durere de miini insuportabila!

Oase si articulatii

Postata de [email protected] cu 10 ani in urma.

Ma numesc Maria am virsta de 21 de ani si de citva timp ma dor foartte tare miinile "chiar uneori durere insuportabila" mentionez ca de 3 zile am fost la un medic pshiatru si mia recomandat "Cymbalta"7 zile cite o tableta si pe urma marirea dozei . Stiu ca e prea devreme pentru a se vedea ameliorari dar cind le iau simt o ameliorare de foarte scurtta durata .Va multumesc anticipat !Si as dori o parere dea dumneavoastra!!!!

Raspunsuri (4)

silviugeorge93

acum 10 ani

cred ca niste vitamine ti ar prinde bine
gen eu am avut odata o problema gen (Aveam frisoane si nu puteam sa merg da defapt toata chestia era de la o frica si de fapt nu aveam nimic )(si la inchieturi la fel aveam niste dureri si imi dardaiu mainele singure)
creierul e foarte puternic (Si uneori daca chiar crezi ca ai ceva si iti e frica de ex ..e greu)
ti as recomanda niste vitamine de care oricum ai nevoie (supradyn sau centrum )
magneziu b6 e foarte bun pentru creier(si merg foarte bine vitaminele si mineralele )
o lingura de miere de albine in fiecare dimineata prinde bine
ce sa zic putina rabdare si fii calma esti prea tanara sa ai ceva la oase etc (nustiu nu sunt medic da ce e clar esti prea tanara)
o zi buna si multa sanatate

[email protected]

acum 10 ani

Multumesc mult

cauza

acum 10 ani

cred ca este vorba de o boala psihosomatica,nu consuma medicamente daunatoare pt acesta.Problema ta este ca esti obligata sa faci ceva ce refuzi,nu vrei,astfel mintea ta actioneaza.Nu ai nevoie de medicamente ci sa-ti rezolvi problema

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare.