Durere de genunchi?

Oase si articulatii

Postata de Kinga cu un an in urma.

Buna, In urma cu 1 luna am evitat o căzătură cu bicicleta și am sărit pe piciorul stâng și mi sa dus genunchiul într-o parte nu am putut călca pe picior două săptămâni și nici să mi-l îndoi și mi sa umflat,inițial nu am vrut să mă duc la medic credeam că o să îmi treacă dar la urmă am fost la medicul de familie care ma trimis la o radiografie și mi sa spus că nu e fractură.De atunci nu prea vrea să îmi treacă durere mai ales că îmi încordez genunchiul atunci mă doare groaznic și nici să mi-l îndoi nu pot.Ce poate fi?As dori un sfat medical

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum un an

Buna ziua,
Exista mii de cauze ale suferintei D-voastre, care trebuie decelate printr-o examinare clinica directa (la specialistul in artroscopia genunchiului).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului

Kinga

acum un an

Mulțumesc pentru sfatul d-voastră.