durere de genunchi

Oase si articulatii

Postata de Qala cu 13 ani in urma.

Numele meu este Ana, am 28 de ani si am probleme cu genunchii doar ocazional, adica numai atunci cand alerg. Am incercat sa alerg in fiecare seara si dupa 2-3 zile de alergat incep sa ma doara genunchii iar atunci cand ii flexez parca simt ca mi se inmoaie piciorul. Am avut doua tentative de acest fel (sa fac jogging :))in doi ani diferiti, in ambele dati am avut aceasta problema care persista aproximativ 2 saptamani. In rest nu ma dor deloc genunchii.
Stie cineva care ar putea fi cauza?
Multumesc!

Raspunsuri (2)

floryny

acum 13 ani

Mergi la medicul de familie pentru analize si un control medical. Poate ai o lipsa de calciu si de aceea ai aceste dureri. Foloseste gelul Diclac care este indicat pentru inflamatii articulare.

Qala

acum 13 ani

Multumesc pt sfat. Eu mi-am spus ca nu este grav deoarece am problema asta decat atunci cand alerg cateva seri la rand, daca alerg ocazional nu mi se intampla asta. Iar in restul timpului genunchii nu-mi fac probleme deloc. Calciu am mai luat ca supliment iar la analizele facute in primavara a iesit ok.