Durere de genuchii

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp306253 cu 8 ani in urma.

Buna ziua,
De 4 zile am o durere la un genunchiul drept. Nu imi aduc aminte sa ma lovesc sau sa dau undeva cu el, pur si simplu din senin. In primele zile au fost doar durere dupa care a continuat cu umflatura de 2 zile parca fac si febra seara. Astazi nu numai ca e umflat si rosu dar sa umflat si pulpa de la picior. Nu este o durere insuportabila dar doare ce sa mai. As dori sa stiu cam ce ar putea fii este pentru ce sa ma ingrijorez sau e doar o simpla vena?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna ziua!
Aveti nevoie, evident, de un diagnostic. Acesta se obtine prin examinare clinica la specialistul ortoped.
Este preferabil sa nu calcati pe piciorul respectiv pana la elucidarea diagnosticului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior