Durere de calcai?

Oase si articulatii Operatie ortopedica Metastazele osoase osteolitice ale cancerului de san

Postata de Utilizator21526311553 cu 5 ani in urma.

In urma cu cateva luni a inceput o durere la calcaiul stang, care s-a ameliorat putin dupa tratamentul cu geluri antireumatice si antiinflamatoare. In prezent ma doare tot mai tare, incepand de dimineata de cand cobor din pat iar la sfarsitul zilei se accentueaza, mai ales daca stau in picioare sau merg putin mai mult. De asemenea ma doare si genunchiul stang. Am o activitate sedentara, am 50 de ani, sex feminin, inaltimea de 1,65 cm si f. multe kilograme 105 kg. Ce analize ar trebui sa fac si unde pot sa-mi fac o programare la dr.Marius Uscatu?

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 5 ani

BUna ziua,
Nu este nevoie de nici o analiza.
Veti scapa de durere numai prin renuntarea la 50 de kg si prin reducerea spre zero a efortului fizic (stat in picioare,mers pe jos).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Utilizator21526311553

acum 5 ani

Va multumesc mult!