durere costala

Oase si articulatii

Postata de natalia123 cu 10 ani in urma.

Buna seara ,de cca un an de zile am o durere in partea dreapta care reflecta si in spate pe coaste.Specific ca nu ma doare sub coasta ,coasta in sine ma doare.Cateodata trece la
analgezice ,cîteodată nu ma doare deloc ,dar când ma doare e ca o arsură .Ce poate sa fie?Am schimbat pentru ceva timp orasul si clima si cred ca doar de vreo 2 ori ma suparat in 4 saptamani .In rest e totul bine ,nu am greturi ,am poftă de mâncare si de viaţa Va multumesc din suflet pentru eventualele răspunsuri ,numai sănătate si toate cele bune cu stima Natalia

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 10 ani

Daca exista o sensibiliate [ durere ] la presarea articulatiei costale, citeste despre COSTOCONDRITA si vezi daca te regasesti.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Poate fi o nevralgie intercostala. Faptul ca durerea nu este prelungita si ca cedeaza la analgezice indeparteaza alte diagnostice (renale, biliare, etc).

ion

acum 9 ani

Buna ziua acum 3 luni am ridicat ceva foarte greu cand am ridicat ma taiat ceva la mijloc si acum ma cam doare cu ce sami dau